areis

AERIS

Śmiało można powiedzieć, że rekuperatory AERIS to obecnie najbardziej wydajne i technologicznie zaawansowane urządzenia służące do wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domach jednorodzinnych na świecie. Rodzina produktów AERIS posiada wiele możliwości rozbudowy o urządzenia wspomagające system wentylacyjny i poprawiające komfort klimatyczny i użytkowy wentylowanych pomieszczeń: glikolowy gruntowy wymiennik ciepła (GWC), jednostkę chłodzącą ARTIC, nagrzewnicę wtórną, sterowniki bezprzewodowe i przewodowe, czujniki dwutlenku węgla i wilgotności, możliwość podłączenia do instalacji domu inteligentnego. Rekuperatory AERIS wyposażone są w wymiennik przeciwprądowy o najwyższej sprawności oraz wentylatory na prąd stały. Konstrukcja wirników wentylatorów minimalizuje zużycie energii elektrycznej, co za tym idzie pozwala na utrzymanie kosztów eksploatacyjnych centrali na najniższym poziomie. Inteligentny, automatycznie regulowany układ antyzamrożeniowy zabezpiecza wymiennik ciepła przed zamarzaniem podczas długotrwałych, silnych mrozów. Każde urządzenie standardowo wyposażone jest w wewnętrzną zintegrowaną nagrzewnicę wstępną załączającą się na impulsowo, co zapewnia minimalizację zużycia energii i pozwala na równomierną pracę sytemu. Wymiennik przeciwprądowy rekuperatorów AERIS o unikatowej konstrukcji wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zapewniający odzysk ciepła na poziomie do 95% oraz do 127% w wersji entalpicznej (AERIS ERV VV).Technologia ich produkcji jest cały czas udoskonalana przez polskich inżynierów – obecnie urządzenia te spełniają najsurowsze kryteria technologiczne łącząc w sobie ponad 70-letnie holenderskie doświadczenia produkcyjne uwzględniające specyfikę klimatu w Polsce i wysokie wymagania polskich klientów.

ekozefir

EKOZEFIR

Do produkcji central Ekozefir wykorzystywane są jedynie wyroby najlepszych dostawców. Silniki wentylatorów ebm-papst, które zostały zastosowane jako jedna z pierwszych firm, spełniają wymagania stawiane przez dyrektywę ErP 2015. Najnowsze wirniki wentylatorów promieniowych RadiCal i osiowych HyBlade w połączeniu z silnikami EC sprawiają, że całkowita sprawność wentylatora jest na bardzo wysokim poziomie. Wymienniki krzyżowe stosowane w tych rekuperatorach cechuje najwyższa sprawność odzysku ciepła przy niewielkich oporach przepływu powietrza. Nieustannie udoskonalane wyroby wprowadzając nowe technologie oraz dopracowując szczegóły konstrukcji. To rekuperatory Ekozefir wprowadziły na polski rynek Elektroniczną Komutację, które po raz pierwszy została wykorzystana na szeroką skalę właśnie w tych urządzeniach. Sukcesem okazały się również centrale podwieszane z wymiennikami przeciwprądowymi (seria RP), które masowo przyjęły się na rynku. Aktualnie prowadzone są prace nad kolejnymi modelami central z jeszcze lepszymi parametrami, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik projektowania komputerowego CAD.

vallox

VALLOX

Kraj pochodzenia firmy Vallox to Finlandia. Specjalizuje się ona w produkcji, rozwoju i sprzedaży central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła i jest jednym z liderów na rynku fińskim, zarówno pod względem technologicznym jak i udziału w rynku. W Finlandii Vallox jest największym producentem branżowym. Jego produkty są zainstalowane w ponad 300,000 budynków. W Polsce Vallox obecny jest już od wielu lat, ciesząc się wysoką jakością produktów i ich niezawodnością. Vallox współpracuje z fińską Federacją Alergii i Astmy w celu rozwoju swoich urządzeń z odzyskiem ciepła pod kątem dostarczania świeżego, czystego powietrza do pomieszczeń domów, szkół, biur…

berluf

BERLUF

Wdrażane przez niemieckiego producenta BERLUF Gmbh najnowsze systemy oraz precyzja wykonania przyczyniają się do tego, że wszystkie urządzenia są jeszcze bardziej funkcjonalne i ergonomiczne w użytkowaniu. Połączenie tych wszystkich nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań z unikatowym designem budzą zachwyt wśród instalatorów i dystrybutorów w przemyśle wentylacji.

rvent

R-VENT

Są to centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła oferowane w trzech wariantach: ADVANCE ( z wymiennikiem przeciwprądowym), ROTO (z wymienikiem obrotowym) i STANDARD (z wymiennikiem krzyżowym) w pionowych, poziomych oraz płaskich podwieszanych wersjach wykonania.
Ich najważniejsze cechy to funkcjonalność połączona z najwyższymi parametrami technicznymi oraz wysoką jakością wykończenia.
Urządzenia R-VENT obejmują centrale o wydajności od 275 m³/h do 1950 m³/h (wartości przy 100 Pa), co pozwala na ich zastosowanie zarówno w obiektach przemysłowych typu hale produkcyjne, magazyny, obiekty użyteczności publicznej, a także w domach wielo- i jednorodzinnych.
Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości komponentów do produkcji, centrale R-VENT spełniają wszystkie normy technologiczne i ekologiczne, a także wszelkie standardy bezpieczeństwa pracy. Są certyfikowane zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej.
Podzespoły użyte do produkcji central pochodzą od wiodących producentów zabezpieczając kwestie niezawodności, trwałości oraz bezpieczeństwa użytkowania.
Wysokie parametry zastosowanych materiałów zapewniają nie tylko skuteczną izolację termiczną, ale także cichą pracę urządzeń.